Aranacak kelimeyi yazınız

Vaser Liposuction Vücut Estetiği

Bayanlarda Hi-Def Liposuction (Yağ Alma)

Paylaş
hi-def liposuction

Günümüzde yağ almak plastik cerrahlar için bir sanat haline dönüştü. Eski liposuction operasyonlarında hastanın yağları standart olarak alınırdı. Yüzeysel liposuctiondan kaçınılırdı. Güzel yapılmış klasik bir liposuctionda deriden en az bir cm lik bir kalınlık bırakılıp bunun altındaki alana çökme olmayacak kadar liposuction yapılır. Sonuç olarak ortaya çıkan düzgün bir görünümdür ama hasta kalın görüntüden hala kurtulmuş değildir. Hidef liposuction yaparken cerrahinin amacı fazla yağ öbeklerini almakla beraber vücuda kontür kazandırmaktır. Günümüzde güzellik anlayışı bayanlara kum saati görünümünü vermekle beraber özellikle karın bölgesine zayıf, atletik ve seksi görünüm kazandırmaktır.

Hi-def vaser liposuction uygulamasında vücudu şekillendirirken stratejim :

  • Meme bölgesinin yeteri kadar dolgunluğunun sağlanması(yağ transferi veya protez ile)
  • Genellikle göbek deliği 3-4 cm üzerinden geçen yatay bir çizgi vücut çapının en dar bölgesidir. Bu bölgenin inceliğini artırmak için  derin tabakadaki yağları almakla beraber belirgin bir yüzeysel liposuction yapılması gerekir.
  • Karın yan kaslarının gösterilmesi için karnın dış kısmında minimal çöküklük alanlarının sağlanması
  • Karın kaslarının gösterilmesi için bayanlarda göbek deliğinin sağında ve solunda dikey şeklinde 2 kolon oluşturulur. Bayanlarda karına sixpacks görünümü verilmez. Göbek deliğinden boyuna uzanan ve karın kaslarının dış kısmında belirgin bir depresyon alanlarının oluşturulması gerekir. (göbek deliğinin tahminen 6 cm sağ ve sol kısmına tekabül eden dikey çöküntü alanları)
  • Alt karnın yan kısımlarındaki yağların, halk diliyle yastıkçıkların alınması ve basenlerle geçişin yumuşatılması
  • Poponun yuvarlaklığın sağlanması için basenlerdeki çöküntü bölgelerin doldurulması
  • Bacak iç yan bölgesindeki yağlanmanın azaltılması
  • Diz iç veya dış kısımdaki yağ öbeklerin azaltılıp bacağın sütun gibi gösterilmesi

Hastanın ihtiyacına göre kol ve sırt bölgelerinde şekillendirme de yapılabilir. Hastaya bu operasyonlardan sonra korse takmasını öneriyorum. Hızlı ve güvenli bir şekilde hasta iyileşir ve normal hayatına devam edebilecek hale gelir.

Etiketler:
Sonraki Konu