Aranacak kelimeyi yazınız

Vaser Liposuction Vücut Estetiği

Bayanlarda Vücut Şekillendirme Liposuction

Paylaş
vücut şekillendirme

Kadın metobolizması yağ üzerine kuruludur. Yağ alıp verme işi kadın vücudunu şekillendirmede önemli rol oynar. Kadına kum saati görünümü verme, brazilyan poposu, basenleri ve baldır bölgelerinden yağ aldırma yapılan en sık operasyonlardır. Güzel yapılmış klasik bir liposuctionda deriden en az bir cm lik bir kalınlık bırakılıp bunun altındaki alana çökme olmayacak kadar liposuction yapılır. Sonuç olarak ortaya çıkan düzgün bir görünümdür ama hasta kalın görüntüden hala kurtulmuş değildir. Vaser liposuction yaparken cerrahinin amacı fazla yağ öbeklerini almakla beraber vücuda kontür kazandırmaktır. Günümüzde güzellik anlayışı bayanlara kum saati görünümünü vermekle beraber özellikle karın bölgesine zayıf, atletik ve seksi görünüm kazandırmaktır.

Kadın liposuction uygulamasında vücudu şekillendirirken stratejim

  • Meme bölgesinin yeteri kadar dolgunluğunun sağlanması(yağ transferi veya protez ile)
  • Genellikle göbek deliği 3-4 cm üzerinden geçen yatay bir çizgi vücut capının en dar bölgesidir. Bu bölgenin inceliğini artırmak için  derin tabakadaki yağları almakla beraber belirgin bir yüzeysel liposuction yapılması gerekir.
  • Karın yan kaslarının gösterilmesi için karnın dış kısmında minimal çöküklük alanlarının sağlanması
  • Karın kaslarının gösterilmesi için bayanlarda göbek deliğinin sağında ve solunda dikey şeklinde 2 kolon oluşturulur. Bayanlarda karına sixpacks görünümü verilmez. Göbek deliğinden boyuna uzanan ve karın kaslarının dış kısmında belirgin bir depresyon alanlarının oluşturulması gerekir. (göbek deliğinin tahminen 6 cm sağ ve sol kısmına tekabül eden dikey çöküntü alanları)
  • Alt karnın yan kısımlarındaki yağların, halk diliyle yastıkçıkların alınması ve basenlerle geçişin yumuşatılması
  • Poponun yuvarlaklığın sağlanması için basenlerdeki çöküntü bölgelerin doldurulması
  • Bacak iç yan bölgesindeki yağlanmanın azaltılması
  • Diz iç veya dış kısımdaki yağ öbeklerin azaltılıp bacağın sütun gibi gösterilmesi
  • Aşırı baldır yağlanmasının azaltılması

Hastanın ihtiyacına göre kol ve sırt bölgelerinde şekillendirme de yapılabilir. Hasta bu operasyonlardan sonra korse takması zorunludur. Hızlı ve güvenli bir şekilde hasta iyileşir ve normal hayatına devam edebilir.

Etiketler:
Önceki Konu
Sonraki Konu