Aranacak kelimeyi yazınız

Vaser Liposuction Vücut Estetiği

Erkeklerde Hi-Def Vaser Liposuction

Paylaş
erkeklerde liposakşın

ERKEKLERDE VASER Hİ-DEF LİPOSUCTİON

Hi-def vaser liposuction basit bir yağ alma yöntemi değildir. Bir heykeltraş erkek vücudunu resmederken mermere yaptığı oyuntularla heykelde gölgelenmeler, kasların belirginleşmesini sağlar. Vücudun diğer bölgeleri ile uyumuna dikkat eder. Ultrasonografik liposuction ile vücuda sanatsal olarak yaklaşılabilir. Böylesine detaycı çalışmak  için derin yağ tabakasındaki yağ miktarını azaltırken, yüzeysel yağ dokusunu şekillendirmek gerekir. Vaser liposuction yapılan erkeklerde, kişinin sportif, sağlıklı, doğal zinde bir vücut şekli verilmeye çalışılır (instagram fotoğrafları). Klasik yağ almada total olarak incelme sağlanabilir ama hasta hala kendini kalın hisseder. Vaser lipo vücuda şekil verme işlemi daha güvenli, daha niteliksel olarak yapılır.

Hi-def uygulamasını yapmak için ideal hasta tipleri

  • Genç ve orta yaşlı erkekler
  • Vücut kitle indeksi 30 un altında olması
  • Aşırı kilo vermesi sonrası deride sarkıklığı olmayan
  • Zayıf kişiler
  • Genel olarak şişman olmayan ama bölgesel yağ fazlalığı olan yada spor yaptığı halde vücudu yeteri kadar şekillenmeyen kişiler

Vaser liposuction uygulaması kalıcı bir uygulamadır. Kişi aşırı kilo alıp vermiyorsa, kilo alıp vermek sonucu etkilemez(+-10kilo). Hasta zayıflarsa sonuç daha güzel ortaya çıkar. Ortaya çıkan sonuç hastanın kendi kasları ile parelel olduğundan doğal bir görüntü oluşur. Vaser Hi-Def operasyonu daha fit görünmek isteyen erkekler tarafından son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen bir operasyonudur.

Erkekler ultrasanografik liposuction yapılırken vücut 5 bölgede incelenir: Kollar, sırt, göğüs, bel, ve bacaklar. Gerekirse hastadan alınan yağlar popo bölgesine eklenebilir. Bu bölgedeki kas grupları şekline ve hastanın kas kitlesine göre vücut şekillendirilir.

  • Kolda biceps, triceps, deltoid kasları
  • Gögüste pektoral, latissimus kas grupları
  • Karında rektus abdominis(six packs,) ve oblik kas gölgelenmeler
  • Sırt bölgesinde trapezius kas
  • Bacakta vastus medialis, vastus lateralis kaslarını belirginleştirilir.

Kas kitlesinin az olduğu bölgelerde gerekirse yağ transferi yapılabilir. Önemli olan vücuda bütünsel olarak yaklaşmaktır. Her hastaya yapılacak yağ alım ve verme işlemi farklıdır.  Ameliyat 3-6 saat arası sürer. Operasyon sonrası 1 ay boyunca korse takılması zorunludur. Morluk oluşursa 1 hafta içinde geçecektir.  Normal hayatınıza 3-6 gün içinde dönebilirsiniz. Ameliyat öncesi 1 hafta boyunca zayıflama hapları, kan sulandırıcılar gibi ilaçlardan kafein, yeşil çay, ginseng, keten tohumu, kiraz sapı gibi içeceklerden uzak durulması gerekir.

Etiketler: