Aranacak kelimeyi yazınız

Göz Çevresi Estetiği Yüz Estetiği

Göz Altı Torbası Ameliyatı

Paylaş

Göz Altı Torbası Ameliyatı

göz altı torbası

Göz altı torbası, göz kapaklarının altında yağ ve sıvı birikmesi sonucu oluşan, yorgun, yaşlı ve sağlıksız bir görünüme neden olan bir estetik sorundur. Göz altı torbası, genetik, yaşlanma, uyku bozuklukları, alerji, sigara, alkol, stres gibi faktörlerle ilişkilidir. Göz altı torbası, diyet ve egzersizle giderilemeyen bir sorundur ve tedavi edilmezse ilerleyerek göz sağlığını da olumsuz etkileyebilir.

Göz altı torbasının kalıcı ve etkili bir çözümü, göz kapağı estetiği olarak da bilinen blefaroplasti ameliyatıdır. Blefaroplasti ameliyatında, göz kapaklarının altında veya üstünde bulunan fazla yağ dokusu, kas ve deri cerrahi olarak alınır veya yeniden şekillendirilir. Böylece, göz altındaki şişlik, morluk ve sarkma giderilir ve göz kapakları daha canlı, dinamik ve genç bir görünüme kavuşur.

göz altı torbası

Blefaroplasti ameliyatı öncesi, hastanın uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi ve gerekli tetkiklerin yapılması gerekir. Doktor, hastanın göz yapısını, cilt kalitesini, göz sağlığını ve beklentilerini değerlendirerek en uygun ameliyat tekniğini ve sonuçlarını anlatacaktır. Doktor, hastanın göz kapağı estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarını çekecek ve bilgisayar programları ile hastaya ameliyat sonrası olası görünümünü gösterecektir.

Blefaroplasti ameliyatı öncesi, hastanın bazı hazırlıklar yapması gerekmektedir. Bu hazırlıklar şunlardır:

  • Blefaroplasti ameliyatı öncesi, hastanın kan sayımı, kanama zamanı, pıhtılaşma zamanı, kan grubu, hepatit, HIV, akciğer grafisi, EKG gibi testlerden geçmesi gerekir.
  • Blefaroplasti ameliyatı öncesi, hastanın kronik hastalıkları, alerjileri, kullandığı ilaçlar, geçirdiği ameliyatlar, sigara ve alkol kullanımı gibi bilgileri doktoruna bildirmesi gerekir.
  • Blefaroplasti ameliyatı öncesi, hastanın kan sulandırıcı ilaçlar, aspirin, ibuprofen, vitamin E, bitkisel ürünler, doğum kontrol hapları gibi ilaç ve gıdalardan uzak durması gerekir.

Cerrahi tedaviler: Bu tedaviler, göz altı torbalarını cerrahi olarak almayı amaçlar. Blefaroplasti (göz kapağı estetiği) olmak üzere tek bir cerrahi yöntem vardır. Blefaroplasti, genel veya lokal anestezi altında yapılır. Blefaroplasti sırasında, göz kapaklarının altında veya üstünde bulunan fazla yağ dokusu, kas ve deri kesilerek çıkarılır veya yeniden şekillendirilir. Blefaroplasti sonrası, hastanın göz bölgesine soğuk kompres uygulaması, basınçlı giysi giymesi ve yara bakımına dikkat etmesi gerekir.

Blefaroplasti, göz altı torbaları tedavisinde en etkili ve kalıcı yöntemdir. Blefaroplasti, hastanın göz altındaki şişlik, morluk ve sarkmayı gidermek, göz kapaklarını daha canlı, dinamik ve genç bir görünüme kavuşturmak için etkili bir yöntemdir. Blefaroplasti, hastanın göz sağlığını da iyileştirir ve görme fonksiyonunu destekler. Blefaroplasti, yaklaşık 1-2 saat sürer ve hastanede yatış gerektirmez. Blefaroplasti sonuçları kalıcıdır ve tekrarlanması gerekmez.

Etiketler: